Rusové sahali na cennou remízu, selhaly při trestním hodu. Španělé jsou lídry

332
Basketball hoop, basketball scoring in the stadium

Španělé potvrdili post lídra skupiny.

BRATISLAVA. Házenáři Španělska mají i po svém pátém vystoupení na probíhajících ME na Slovensku a v Maďarsku stoprocentní bilanci.

Obhájci titulu vyhráli v pátečním duelu II. skupiny v Bratislavě nad Ruskem těsně 26:25 a potvrdily post lídra tabulky.

Na kontě mají šest bodů a slibnou pozici pro postup do semifinále, kam se probojují první dva týmy z obou čtvrtfinálových skupin.

Rusové už nastoupili is Daniilem Šiškarjovem, který mohl opustit karanténu. Duel odstartovali lépe – v úvodu si vypracovali náskok 3:1.

Španělé o chvíli později skóre otočili a duel měl vyrovnaný průběh až do těsného poločasového vedení 12:11 z pohledu zlatých medailistů ze dvou předchozích evropských šampionátů.

Rusové is podporou úspěšných zákroků brankáře Viktora Kirejeva diktovali po změně stran tempo a dostali se až do čtyřbrankového náskoku (22:18). Španělé však zareagovali vyrovnáním na 23:23 a v dramatické koncovce potvrdili roli favorita.

Ruský tým dostal už po vypršení hracího času od rozhodčích na základě videa šanci házet sedmimetrový hod a vyrovnat, ale Igor Soroka poslal míč pouze do levé tyče.

Basketball hoop net and ball side view

Vicemistři Švédové jsou nadále ve hře o průnik mezi elitní kvarteto, když si s Polskem poradili bez problémů 28:18 a na kontě mají čtyři body.

Seveřané v duelu ani jednou nepřehrávali a už v poločasové přestávce měli k dobru osm gólů, přičemž soupeři dovolili skórovat pouze šestkrát.

Ve druhé části navzdory střídáním odstup od soupeře ještě o dva góly zvýraznili. Poláci nemají v tabulce ani bod a definitivně přišli o šanci na postup.