Brankář Janus opět mění dres. Jde za Jágrem do Kladna

0
188

Pro 32-letého Januse budou \“rytíři\“ druhým tohoto sezónním působištěm. Do Česka míří po dvouměsíčním působení ve finské Liige, kde hrával v týmu SaiPa Lappeenranta. Během tohoto období odchytal 6 zápasů, s průměrem 3,12 inkasovaného gólu na zápas. Měl 88,8procentní úspěšnost zásahů.

„Měl jsem smlouvu v SaiPu do konce ledna, avšak po dohodě s managementem ji ukončili dříve, abych mohl využít možnosti jít do Kladna. SaiPa už ztratila reálnou šanci na play off a klub prodává od začátku roku dražších hráčů. Sezónu bude více méně už jen dohrávat. Chci poděkovat SaiPe za čas, který jsem zde strávil“, řekl pro Sportnet rodák z Prešova.

Janus ve Finsku nepokračuje, vypršela mu smlouva
Kladno, jehož majitelem a zároveň i hrající osobností je téměř 50letá legenda Jaromír Jágr, se stane pro Januse čtvrtým klubem, za který bude chytat v české extralize. Dříve působil ve Spartě Praha, v Liberci a Litvínově.

Před dvěma lety jako hráč Litvínova pomohl v rozhodujícím zápase k sestupu právě Kladna do první české ligy. Aktuálně se nováček české extraligy nachází na 14. místě v tabulce, které zaručuje baráž o sestup. Kladnu hrozí i přímé vypadnutí. Zlín jako poslední tým ztrácí osm bodů na tým z blízkosti Prahy.

„Českou ligu a hráče v ní dobře znám. Uvědomuji si situaci v jaké je Kladno. Prioritou bude zachránit se v nejvyšší soutěži. S tímto typem zápasů mám zkušenost a tak věřím, že k tomuto cíli dopomůžu,“ říká Janus na margo umístění v tabulce svého nového zaměstnavatele.

Slovák, draftovaný v roce 2009 Tampou Bay Lightning, by měl vytvořit v brankovišti tandem s Kanaďanem Landonem Bowem. Ten by však měl během února posílit reprezentaci javorových listů na zimních olympijských hrách v Pekingu.

Janus by se měl objevit na zápasové soupisce už dnešním domácím zápase proti Českým Budějovicím.

Předchozí článekRusové sahali na cennou remízu, selhaly při trestním hodu. Španělé jsou lídry
Další článekSetká se se známým jménem UFC. Buday v premiéře vyzve Kung-Fu pandu