Při manipulaci se vzduchovkou dodržujte pravidla bezpečnosti

0
46

Když manipulujete se vzduchovkou, musíte dodržovat základní pravidla bezpečnosti, stejně jako při manipulaci s jakoukoliv jinou zbraní. Jaká jsou tato pravidla a proč si na ně musíte dávat pozor? Vzduchovka, i když na ní není třeba zbrojní průkaz, je pořád střelná zbraň, která může při neopatrnosti někoho zranit nebo dokonce způsobit smrt. Proto ji neberte na lehkou váhu.

Základní pravidla pro manipulaci se zbraněmi

Vždy předpokládejte, že je zbraň nabitá, i když si jste jisti, že není. Držte hlaveň směrem, kde nehrozí nebezpečí, a nechávejte prst mimo spoušť, dokud nejste připraveni střílet. Nikdy nemiřte na lidi nebo domácí zvířata, ani když ve zbrani není nabité střelivo. Pokud ukládáte zbraň, ujistěte se, že je vybitá. Při kontrole zbraně vždy buďte opatrní a miřte na bezpečné místo. Skladujte vzduchovku vždy mimo dosah dětí nebo někoho, kdo by s ní mohl manipulovat nebezpečně.

Výběr správného střeliva je důležitý

Proto, abyste se se vzduchovkou vždy trefili a střelba byla bezpečná, musíte také dobře vybrat střelivo. Základním typem střeliva do vzduchovky jsou diabolky, které jsou také cenově nejdostupnější. Do vzduchovky však můžete použít také ocelové BB broky. Stejně jako diabolky, i BB broky mají různý tvar. Pro sportovní střelbu se hodí diabolky s plochou hlavou. Díky čistému průstřelu se snadno odečítají z terče. Zároveň umožňují dosáhnout vysoké přesnosti. Pro lov se hodí spíše diabolky a BB broky se špičatou hlavou, které snáze pronikají překážkou. Mají tedy vyšší průraznost. Pokud chcete používat vzduchovku na hobby střílení, zvolte diabolky s dutinkou, které poskytují zajímavý zvuk a efekt. Vždy si před nákupem ověřte, zda je střelivo kompatibilní s vaší vzduchovkou a zda máte dostatečný zásobník.

Čištění vzduchovky

Čištění vzduchovky je důležitou částí její údržby. V průběhu času se mohou v hlavni a jiných částech vzduchovky hromadit nečistoty a zbytky střeliva, což může snižovat výkon a přesnost zbraně. Před samotným čištěním se ujistěte, že je zbraň bezpečně odstřelena a vybita. Poté rozložte vzduchovku na jednotlivé díly a každý z nich pečlivě očistěte. Hlaveň se čistí od ústí směrem k tělu zbraně, aby se odstranily nečistoty a zbytky střeliva. Použijte vatové tyčinky nebo kartáček, který je speciálně navržen pro čištění vzduchových zbraní. Pak očistěte tělo zbraně, spoušť a jiné části zbraně, které jsou přístupné. Ujistěte se, že používáte vhodné čisticí prostředky určené pro vzduchovky, abyste se vyhnuli poškození zbraně. Až vzduchovku vyčistíte a znovu poskládáte, je čas na její opětovné zaměření. Návod na to, jak zaměřit vzduchovku, si raději podrobně prostudujte, ať se vám podaří zbraň dobře nastavit.

Předchozí článekVýrobci zalamovacích vzduchových pušek
Další článekNovinka Holosun 507COMP: čím zaujme?