Výrobci zalamovacích vzduchových pušek

0
59

Zvažujete koupi tradiční zalamovací vzduchové pušky a chtěli byste se něco dozvědět o jednotlivých značkách, resp. výrobcích těchto zbraní a jejich nabídce? V následujících řádcích si něco o některých z výrobců a jejich nabídce povíme. Obecně mezi nejznámější výrobce zalamovacích vzduchových pušek patří značky jako DIANA, GAMO, CROSMAN, COMETA, WEIHRAUCH, EKOL, UMAREX, KRAL ARMS a mnoho dalších.

EKOL A KRAL ARMS

Turecká značka EKOL je mnoho let na trhu známá díky široké nabídce expanzních pistolí a revolverů (tzv. plynovek). Poslední roky se však věnuje také výrobě CO2 pistolí, které střílí ocelové broky, a výrobě tradičních zalamovacích vzduchových pušek. Tyto vzduchové pušky se vyznačují jednodušším stylem, designem a nízkou cenou, nikoli však na úkor kvality. Mezi zajímavé zalamovací modely vzduchových pušek značky EKOL patří model MAJOR 4.5mm a THUNDER 4.5mm.

Značka KRAL ARMS také pochází z Turecka. Vyrábí zajímavé modely brokovnic v různých rážích a vzduchové pušky v klasickém zalamovacím nebo PCP provedení. Zalamovací vzduchové pušky této značky také vynikají výbornou cenou. Model N-05 S 4.5 mm se vyznačuje moderní plastovou pažbou a model N-01 W 4.5 mm naopak tradiční dřevěnou pažbou.

DIANA

Historie německé značky DIANA sahá až do roku 1890. Za více než 100 let se v produkci a nabídce této značky vystřídal nespočet různých modelů vzduchových zbraní. Aktuálně je výroba zaměřena na zalamovací, CO2 a PCP vzduchové zbraně, ať už ve formě pušek nebo pistolí. Zbraně tohoto výrobce se vyznačují precizním zpracováním a vysokou kvalitou, avšak vyššími cenami. Z cenově dostupnějších zalamovacích modelů stojí za zmínku model Two-Sixty 4.5mm a model Two-Forty 4.5mm.

GAMO

Počátky španělské značky GAMO sahají až do roku 1880, kdy firma Antonio Cassas, S.A. začala působit na trhu jako zpracovatel olova, později i jako výrobce olověných diabolek. V roce 1961 se z ní zformovala značka GAMO a od této doby se postupně začala řadit mezi největší a nejúspěšnější výrobce vzduchových zbraní. Nezabývá se však jen výrobou vzduchových zbraní, ale nadále i výrobou diabolek a bohatého příslušenství k těmto zbraním. Velkým úspěchem této značky bylo patentování zalamovacích vzduchových pušek se zásobníkem (např. model Fast Shot 10 a Replay 10). Zbraně této značky se vyznačují zajímavým designem, vysokou kvalitou a výbornou cenou. Oblíbenou volbou mnoha zákazníků je také zalamovací vzduchová puška model HUNTER 440 4.5 mm, která se dodává ve zvýhodněném setu s puškohledem, diabolkami a terči.

Předchozí článekvivo X90 Pro: nejlepší fotomobil současnosti míří na český trh
Další článekPři manipulaci se vzduchovkou dodržujte pravidla bezpečnosti