Váš pitbike motocykl si zaslouží pravidelnou výměnu olejového filtru

0
165

Pitbike je sice menší motorka, nabízí však stejný adrenalin při jízdě, jako motorka klasická. V oblibě ji má každá věková kategorie. Vybrat si totiž můžete model z několika různých velikostí. Pozornost věnujte hlavně nosnosti motocyklu. Chcete-li se s tímto druhem motorky seznámit, zavítejte na e-shop dypree.cz.

Každá motorka si zaslouží dokonalou péči

Aby vám váš pitbike dlouho a dobře jezdil a jízda byla bezpečná, je potřeba mu také věnovat náležitou péči. Ta představuje třeba pravidelnou výměnu olejového filtru. Olejové filtry sice něco snesou a vydrží, ale občas je potřeba je zkontrolovat a vyměnit. Kvalitní a čisté olejové filtry tvoří součást dobře fungující motorky, která se tak neopotřebovává, „nežere“ a zachovává si svůj výkon, na kterém každému záleží. Kvalitní a čistý olejový filtr je zárukou pohodové jízdy, bez nečekaných poruch. Četnost výměny filtru závisí na konkrétním typu motorky. Také je dobré brát v potaz doporučení výrobce. Volit můžete ze dvou variant – filtry plnoprůtokové, které čistí všechen olej, ale jakmile se filtr zanese, čištění se pozastaví. Druhou možností je obtokový filtr, který čistí pouze část oleje, kompletní čištění je pak delší, ale nepřerušuje se. V nabídce dypree.cz naleznete kompletní sady olejového filtru nebo pouze filtrační vložky. Také značek je na výběr hned několik. Záleží na tom, se kterou máte dobré zkušenosti.

Když už budete u kontroly, podívejte se také na chladící kapaliny. Ty jsou součástí chladiče a chladící soustavy a mají na starost předcházet přehřátí motoru. Výhodou jsou také jejich antikorozní vlastnosti, které brání popraskání hadic nebo poruchám v oblasti těsnění. Používejte vždy pouze jeden druh, nemíchejte je dohromady. Kapalinu doplňujte pravidelně a občas ji vyměňte komplet.

Předchozí článekSlonovina napříč historií: Jak se zpracovávala a k čemu se užívá dnes?
Další článekElektronické versus mechanické zámkové systémy