Strojové vidění: Realizace komplexního řešení pro kamerovou kontrolu kvality

0
209

Strojové vidění má pro automatickou výrobu velký význam, sestává přitom z různých komponent. V nabídce proto najdete různé průmyslové kamery, 3D či smart kamery. Praktickým vybavením jsou také čtečky čárových kódů, vision box a další příslušenství umožňující bezchybnou funkci strojového vidění.

Strojové vidění

Strojové vidění najde své využití v mnoha různých odvětvích průmyslu. Při výběru konkrétních produktů je důležité vybírat podle požadavků pro daný průmysl. Jednotlivá zařízení se totiž mohou lišit svými funkcemi. Podaří-li se vám tedy vybrat ideální řešení, získáte ty nejlepší výsledky. Pokud si s výběrem nejste jistí, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti jsou připraveni pomoci vám s komplexní realizací projektu, výběrem jednotlivých komponent a vytvoření vyhodnocovacího algoritmu.

Průmyslové kamery

Kamerová kontrola kvality je realizována zejména díky průmyslovým kamerám. Společnost Hikrobot je v tomto oboru mistrem a nabízí skvělé produkty. Průmyslové kamery jsou rozděleny na různé řady dle konkrétních parametrů. Pokrývají přitom oblast o rozlišení 300K—151 Mpx, či případně 2K—8K u řádkových kamer. Podporují také různá rozhraní, moderní technologie zajišťuje skvělou kvalitu obrazu, vysoký výkon a mnoho dalších funkcí.

Čtečky čárových kódů

Specifickým zařízením pro kamerovou kontrolu kvality jsou čtečky čárových kódů. Čárové kódy můžete najít na spoustě různých výrobků a jsou častou volbou pro identifikaci zboží. Výkonná čtečka je proto pro automatickou výrobu nezbytností. I v této kategorii se nabízí mnoho různých možností – produkty jsou přehledně rozděleny dle své řady, což vám usnadní výběr.

Zařízení kamerové kontroly kvality vám značně usnadní práci. Získaná data jsou totiž klíčová pro úspěšné řízení výrobních procesů. Investice do těchto produktů se rozhodně vyplatí.

Předchozí článekOpravy deformací na karosériích vozidel – obraťte se na zkušené profesionály
Další článekMýty o hybridní formě práce vysvětluje Jobsi.cz