Petitjean Ferrari Collection: Aukce v Paříži

0
167

V nabídce budou tentokrát jen sportovní modely Ferrari z let 1959 – 1989.

Autor Jakub Jesenski Naposledy aktualizováno led 21, 2022
Aukční dům RM Sotheby´s spustí 2. února na pařížském náměstí Vendôme novou sezónu prodejem téměř tří desítek atraktivních modelů značky Ferrari z privátní sbírky Marcela Petitjeana (The Petitjean Ferrari Collection part II).

V nabídce budou tentokrát modely Ferrari z let 1959 – 1989. Petitjean, který se stal sběratelem výjimečných a atraktivních sporťáků v roce 1969, již v červnu roku 2002 prodal prostřednictvím RM Sotheby’s 96 automobilů. Kromě Ferrari byly v tedy k prodeji i další značky sporťáků jako Lamborghini, Maserati, Porsches a Mercedes-Benz.

Ve druhé Petijeanově aukci s oficiálním názvem „The Petitjean Collection Part II“, však už budou ve hře jen sporťáci z italského Maranella ze zmíněných tří dekád. Mezi 28 modely na náměstí Vendôme, které se dříve jmenovalo náměstí Ludvíka Velikého (Place Louis le Grand), figuruje také úspěšný model Ferrari 288 GTO z roku 1988.

Z toho modelu se vyrobilo jen 272 exemplářů, přičemž jeho odhadovaná cena se přesahuje částku 2,4 milionu eur. Spořák, který je vybaven agregátem V8 turbo, má karoserii z uhlíkových vláken a kevlarových materiálů Navíc, najetých má méně než 10.000 km Dalším výjimečným exemplářem na únorové aukci ve francouzské metropoli bude vůbec první vyrobený model Ferrari 275 GTB/4.

Tento vůz ve stejném roce vystavovala společnost Franco-Britannic Motors na autosalonu v Paříži. Takže ještě předtím, než se auto stalo majetkem pařížského obuvníka Charlese Jourdana, mělo funkci ukázkového vozidla. Model 275 GTB/4, který pak ještě v roce 1969 koupil druhý a současný majitel Marcel Petitjean, má odhadovanou sběratelskou cenu 1,7 milionu eur.

Předchozí článekJak se zdokonalit v rybaření
Další článekPorsche 911 Remastered – Neuvěřitelná přestavba kluků od vedle