Důležitý L-arginin, jeho přínosy a formy

0
125

L-arginin je semi-esenciální kyselina, pro kterou je charakteristické, že si ji tělo umí vytvářet samo, avšak pouze za určitých podmínek. Ani tak ale není jisté, zda jí tělo pro svou potřebu správné funkce organizmu produkuje dostatek. Produkce L-argininu je v ohrožení v době, kdy je tělo zatěžováno nemocí anebo stárne. U žen klesá produkce L-argininu také v době těhotenství. Jaké jsou přínosy L-argininu, proč bychom jej měli tělu dodávat a jaké jsou jeho nejznámější formy?

Formy L-argininu

L-arginin v nejběžnější, volné formě, se podobá tomu, který běžně nejdeme v potravinách. V této formě se L-arginin neváže na proteiny nebo další sloučeniny.

L-arginin HCL je forma, kdy je semi-esenciální aminokyselina vázána na chlorovodík (HCL). Protože HCL má neutrální pH, zbavuje L-arginin hořké chuti a navíc je pro organizmus také lépe využitelný.

L-arginin AAKG je jeho kombinace s kyselinou alfaketoglutarovou s přirozeným výskytem v těle je nejčastěji využíván kulturisty. Ti jej využívají pro zvýšení fyzického výkonu.

Přínosy L-argininu

Hlavní funkce L-argininu je správné fungování lidského těla, potažmo celého organizmu. Od toho se odvíjí jeho veškeré přínosy. Jako základní je možné jmenovat podporu nárůstu svalové hmoty, zvýšení výkonu při různých aktivitách, podílí se na snižování míry únavy a vyčerpání a podporuje spalování tuků. L-arginin HCL zlepšuje průchodnost krve v tepnách a pomáhá tak lépe zásobovat mozek a srdce kyslíkem, čímž přispívá také k prevenci srdečních chorob. Jako další přínos nelze opomenout ani regulaci hladiny krevního cukru a podporu imunitního systému celého organizmu.

L-arginin v doplňcích stravy

Woldohealth L-arginin HCL vystačí se svým balením 120 kapslí na přibližně jeden měsíc užívání. Kapsle jsou baleny do lahvičky z jantarového skla, které je chrání před slunečním zářením a zajišťuje jeho kvalitu. Obsah živočišných kapslí je vyroben fermentací čistě rostlinných surovin, produkt je tak vhodný pro vegany a vegetariány.

Předchozí článekSyndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?
Další článekForbes Casino – online platforma, která staví hráče na první místo, je tu už rok