Dálniční patrola – 33 tisíc pomocí za 365 dní

0
376

Dálniční patrola najela v loňském roce více než 2,6 milionu km a zasahovala celkem až 33 tisíc krát – při nehodách, při zákrytu zkaženého vozidla, pomohla při opravě defektu či dokonce při požáru auta.

Šestnáct vozů Dálniční patroly najelo 2 661 174 km, nejvíce z nich patřilo posádce ze střediska Zprávy a údržby v Považské Bystrici, které se stará o dálniční úseky D1 Ilava – Lietavská Lúčka i D3 Hričovské Podhradie – Žilina, Brod. Posádky Dálniční patroly zasahovaly za uplynulý rok více než 33 tisíc krát, přičemž nejvíce zásahů absolvovala hlídka z Bratislavy, která asistovala při 319 nehodách a 981krát odstraňovala překážku z dálniční infrastruktury. Nejvíce zásahů na bratislavských úsecích D1 a D2 (Centrální okruh) souvisí s největší hustotou provozu na Slovensku – proto je pro mě poměrně nepochopitelné, proč je zcela zdarma, když tam je nejvíce problémů. Možná by nebylo odvěci zavést symbolické poplatky za využívání městského okruhu… Možná by se za získané peníze daly postavit dálnice až na východ.

Posádky patroly nejčastěji zajišťovaly odstavená vozidla bezpečným zákrytem, ​​celkem až 9 218krát. Při dopravních nehodách asistovali 1757krát, u odstavených vozidel 10763krát, při opravě defektu 2232krát a odstraňovali i nežádoucí předměty z vozovky (5383krát). Dálniční patrola zasáhla i 123krát při požáru vozidel, 64krát byla přivolána k chodci na dálnici, 11krát ke cyklistům, 10krát řešily posádky auto jezdící v protisměru a 563krát pomáhaly kolegům z policie při různých incidentech.

Hlídky Dálniční patroly však pravidelně prováděly i kontrolu vegetace, vozovky, odpočívadel, prověřili stav oplocení vedle dálnice, kanalizace, odvodňovacích systémů či dopravního značení. Vše ve jménu bezpečnosti a pocitu vyššího komfortu motoristů.

Dálniční patrola je k dispozici nonstop a bezplatně

Dálniční patrola slouží všem motoristům od roku 2015 a představuje bezplatnou službu, která je k dispozici nonstop 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, kompletně vyzbrojená potřebnou výbavou. V případě nouzové situace na dálnici se neváhejte obrátit na Národní dálniční společnost a přivolejte si na pomoc Dálniční patrolu. Buď zavoláním na bezplatné číslo 0800 100 007 nebo ještě jednodušší – přivoláním přes mobilní aplikaci Pomoc na dálnici.

Předchozí článekPorsche 911 Remastered – Neuvěřitelná přestavba kluků od vedle
Další článekElektrický nakladač Bobcat T7X