Britsko-íránský podnikatel vložil do Evertonu 100 milionů liber, chce mu pomoci

0
188

Majitel anglického fotbalového klubu FC Everton z Liverpoolu vložil do organizace dalších 100 milionů liber, tedy v přepočtu zhruba 120 milionů eur, aby tak projevil zájem o podporu v turbulentních časech.

Evertonu se v aktuální sezóně nedaří a pohybuje se ve druhé polovině tabulky Premier League, aktuálně je na 16. příčce a šest bodů jej dělí od pásma sestupu.

Britsko-íránský podnikatel Farhad Moshiri tak svůj podíl v klubu zvýšil už na 94 procent.

„Slibuji, že moje odhodlání pomáhat Evertonu nekleslo,“ vzkázal fanouškům Moshiri, který klub vlastní od roku 2016 a od té doby utratil více než 600 milionů eur na přestupy.

Klub během posledních let zaznamenal ztrátu celkem až 317 milionů eur, což ovlivnilo možnost nákupů hráčů v létě 2021. Možná i proto se Evertonu v Premier League nedaří, což v neděli stálo místo španělského trenéra Rafaela Beníteze.

„Chápu frustraci každého, kdo miluje Everton, kvůli naší nekonzistentní formě v ostatních sezónách,“ pokračoval majoritní vlastník klubu.

V klubu aktuálně hledají nového hlavního kouče, během nejbližšího víkendu v ligovém souboji proti Aston Ville tým povede Benítezův asistent Duncan Ferguson.

„Jsem si jist, že týmu odevzdá všechno,“ dodal Moshiri.

Předchozí článekSetká se se známým jménem UFC. Buday v premiéře vyzve Kung-Fu pandu
Další článekZraněný Greif má dočasnou náhradu, Mallorcu posílil brankář z PSG