Bali – Země plná chrámů a přírodních krás

0
121

Poznejte indonéský ostrov do nejmenšího detailu. Naplánujte si dovolenou na Bali, kde se střetnete s ryzí exotikou tváří v tvář. Jaké zajímavosti vás čekají při návštěvě tohoto pomyslného ráje?

Když se řekne Bali, každý si okamžitě vybaví exotiku takovou, jakou ji zná z nejrůznějších dokumentárních filmů. A je tomu opravdu tak. Tento indonéský ostrov je celkem velkou studnicí chrámů a přírodních zajímavostí. Když tohle všechno doplníte o kulturní zážitek, půjde o nezapomenutelnou dovolenou se vším všudy.

Co všechno vidět na Bali?

Ostrov Bohů, jak je mnohými přezdíván má pro každého cestovatele nachystáno něco. Bali, to je především nekonečné poznávání, dobrodružství a nezaměnitelná architektura tamních staveb. Pokud jde o chrámy, na ostrově jich najdete více než dost. Putovat můžete od jednoho k druhému.

• Ulun Danu Beratan Temple
  • Besakih Temple
  • Sacred Monkey Forest Sanctuary
  • Chrám vodního očištění

Jestliže je vám tohle všechno málo a chcete při návštěvě Bali vidět více chrámů, není problém. Seznam takových staveb může pokračovat třeba Pura Luhur Batukaru, Garuda Wisnu Kencana Cultural Park s řadou hinduistických soch a Pura Gunung Kawi.

Odlišné podoby indonéského ostrova

Zmínka o nekonečné studnicí zajímavostí na Bali je určitě na místě. V následujících řádcích budeme pokračovat v plnění vašeho cestovatelského itineráře. Vyhýbat byste se totiž neměli ani muzeím na ostrově, která vás vtáhnou do dávné historie a prozradí vám něco více o místním životě.

• Museum Puri Lukisan
  • Bali Museum
  • Taman Kertha Gosa

Od chrámů a staveb to budete mít jenom kousek do divoké přírody, kde se mnohdy tyčí unikátní krásy, s jejichž tvorbou nemá člověk nic společného. Typickým důkazem těchto slov jsou například vodopády Gitgit Waterfall. Výlet byste si měli udělat do slavné sloní jeskyně Goa Gajah. Spousta zajímavostí předkládá Národní park Bali Barat. A pokud patříte k opravdovým milovníkům zeleně, navštivte Taman Tirtagangga, což jsou dech beroucí zahrady. Nakonec si nechte návštěvu jezera Lake Tamblingan.

Bali je také o koupání a relaxaci

Nyní už víte, co vidět na Bali. V rámci objevování krás ostrova však nezapomínejte na to, že se nacházíte v pomyslném ráji. A ten myslí i na ty, kdo milují vodní hrátky, písečné pláže a krásné moře. Během cestování po ostrově se tedy zastavte na některé z vyhlášených pláží. Mezi cestovali jednoznačně vedou pláže jako Dreamland Beach, Balangan Beach, Pandawa Beach a Padang Padang Beach. Jestliže spadáte k milovníkům vody, možná ještě navážeme na předchozí odstavec a zmíníme se o dalších dvou vodopádech, které stojí za to. Jsou jimi Nungnung Waterfall a Tegenungan Waterfall.

Víte, jak platit na Bali?

Plánování dovolené na Bali, to však není jenom výběr těch nejkrásnějších pláží, úchvatných chrámů a přírodních dominant. Na takovou cestu byste se měli připravit i po stránce povinností. Nachystejte si všechny potřebné doklady, zjistěte, jak platit na Bali, zajímejte se o očkování a nepodceňujte ani bezpečnostní situaci. Jen pro doplnění zmíníme, že na Bali se platí indonéskou rupií.

Tohle všechno a mnohé další máte možnost nalézt na jednom místě, kterým je cestovatelský portál cKlub.cz. Ten totiž sdružuje informace tohoto typu týkající se všech oblíbených destinací světa. Před cestou se tak můžete inspirovat cestopisy ostatních, přečtete si recenze hotelů a domůžete se tipů pocházejících od těch nejpověřenějších.

Naplánujte si dovolenou na Bali a čerpejte hodnotné informace tak, aby vás během pobytu na ostrově nic nepřekvapilo a nezaskočilo. Spojte poznávání s relaxací v jeden nezapomenutelný celek. Bali si vás jednoduše získá.

Předchozí článekJak řešit odškodnění ztížení společenského uplatnění po autonehodě
Další článekCo jsou kanabinoidy a jak fungují?