Mýty o hybridní formě práce vysvětluje Jobsi.cz

4
435

Hybridní forma práce je v posledních měsících opravdu oblíbená. Možná i proto o ní koluje několik mýtů, které nejsou tak úplně pravdivé. Hybridní forma práce se sice začala rozšiřovat v době pandemie, přesto se jedná o model, který může mít významné přínosy i do budoucna, kdy už bude pandemická situace za námi. Jaké mýty o hybridní formě práce kolují a proč se jedná pouze o mýty? Pojďme si je uvést na pravou míru.

Menší angažovanost

Když se řekne práce z domova, spousta lidí si myslí, že to s sebou nese menší zapojení zaměstnanců, mnohdy je ale opak pravdou. Zvlášť období pandemie nám ukázalo, že home-office není synonymum pro flákání se doma v pyžamu, kdy by člověk za celý den nic neudělal. Nedávné studie dokonce potvrzují, že při práci na dálku kreativita a produktivita mnohým zaměstnancům dokonce vzrostla oproti času, který trávili v kanceláři. Kreativita není spojena s tím, jestli je člověk v kanceláři, spíše souvisí s ochotou riskovat a pocitem bezpečí, kdy si člověk může říct o pomoc nebo sdělit svůj názor, aniž by se musel bát nějakého postihu. A právě možnost práce z domova může pocit bezpečného a příjemného pracovního prostředí v zaměstnancích podpořit. Nabídky práce z domova a další nabídky inzerce práce zdarma jsou dostupné na Jobsi.cz.

Zaměstnanci se cítí odstrčeně

I tento mýtus nedávné studie vyvrací. Ba naopak, zaměstnanci s možností práce na home-office se v naprosté většině případů cítí zapojeni do dění v kanceláři a mají pocit, že i tak o žádné důležité akce a informace v rámci svojí firmy nepřijdou. A jako bonus navíc se při práci z domova cítí produktivněji, více angažovaní do svojí práce, kreativnější a méně vyhořelí. Inkluzivní pracovní prostředí je spojované s rozvojem inovací, zvýšenou produktivitou a vede k lepším pracovním výkonům a zlepšení schopnosti řešit problémy. Proto by mělo být prioritou zaměstnavatelů se snažit právě takové prostředí svým zaměstnancům zajistit.

Předchozí článekStrojové vidění: Realizace komplexního řešení pro kamerovou kontrolu kvality
Další článekWindows 11 – nový operační systém od Microsoftu